Zálohování dat – Zálohujte.cz

Chraňte svou práci i nervy, zálohujte včas!

Crashplan – Online zálohy zdarma

1 Názor »

Ještě před pár měsíci jsem používal na zálohování program Acebackup i když jsem s ním nebyl ani zdaleka spokojen, jakž takž fungoval.

Našel jsem však program CrashPlan, který vám umožní zálohovat veškeré vaše počítače či servery mezi sebou. Pokud máte počítač jenom jeden a server žádný, můžete se domluvit s kamarádem a zálohovat na počítač k němu.

Data jsou zašifrována ještě před odesláním, tudíž pokud se domluvíte s kamarádem, na používání jeho HDD pro vaše zálohy, u něj se budou tato data jevit jen jako nesmyslné názvy adresátů a souborů. Tudíž se k vašim datům nedostane.

Také lze nastavit zálohování na jiný disk, nebo do cloudu. Ukládání do cloudu poskytovatele crashPlan je samozřejmě zpoplatněno, ale věřím, že si své zákazníky najde.

Obnovování souborů ze záloh je také jednoduché a účinné, i když si dokážu představit i lepší zpracování.

Stejná data lze zálohovat na několik cílových úložišť, zálohy probíhají inkrementálně a jsou zachovávány i verze souborů a to tak, jak si nastavíte.

Např já mám nastaveno, že se zachovávají verze jednou denně za posledních 7 dní, jedna týdně za poslední tři měsíce, a starší jen jedna měsíčně. Tím lze poměrně dobře omezit množství místa, které vaše zálohy na jednotlivých strojích zabírají.

Běží na windows, macOS, solaris i linuxu

Crashplan jsem začal používat na zálohování serverů i fotek z domácího počítače.

No nic, dost bylo keců, zkuste si to sami.

Jeden komentář

[…] do cloudu, je tady poněkud propracovanější prográm, o kterém se dočtete v dalším článku: CrashPlan – online zálohy zdarma ftp, zálohy, zálohy windows, […]

  • Co si myslíte?